Fontos tudni: az Európai Egészségbiztosítási Kártya nem váltja ki az utasbiztosítást

Mindig kössön utasbiztosítást!

Európában februárban és márciusban még javában tart a síszezon.  A téli sportok szerelmesei amikor csak tehetik, a hegyekbe igyekeznek, hogy hódoljanak szenvedélyüknek. Utazás előtt érdemes utánajárni annak, milyen dokumentumokra lehet szükségünk, hiszen van olyan ország (pl. Olaszország), ahol meglévő felelősségbiztosítás nélkül nem léphetünk a sípályára. Az is lényeges, hogy a felelősségbiztosítás mellett olyan utasbiztosítással rendelkezzünk, amely valóban védeni tud minket, ha a legrosszabb forgatókönyv bekövetkezne. Sokan úgy indulnak el, hogy azt hiszik, az EU „tajkártyával” 100%-ig biztonságban vannak, de jó tudni, hogy az Európai Egészségbiztosítási Kártya (EU kártya) sok esetben nem nyújt fedezetet.

 

A balesetek jelentős része téli sportolás közben történik. 2021 decembere és 2022 februárja között több mint 1200 bejelentett esetben kellett magyar utasok - leggyakrabban síelők - segítségére sietnie a Europe Assistance Magyarországnak. A legfrissebb adatok szerint 2022 decembere óta közel 600 esetben érkezett segélyhívás. Ezek a számok 2023 januárjában tovább emelkedtek, így lényeges, hogy síelés és snowboard-ozás előtt szánjunk elég időt arra, hogy olyan utasbiztosítást kössünk, amely magába foglalja az extrém sportokat is a maximális védelem érdekében. A legtöbb esetben az utazók nem olvassák át alaposan a szerződésüket, és nem tudják, hogy mire is vonatkozik pontosan a biztosítás, ezért érdemes akár szakértő kollégáink segítségét is igénybe venni.

 

Az EU kártya nem fedezi például a helikopteres mentést, amely, ha nincs megfelelő biztosításunk, több ezer euróba is kerülhet. Ahogyan ez a kártya a hazaszállítást sem finanszírozza, azonban egy megfelelő utasbiztosítás mindkét tételt magában foglalhatja. Számos esetben előfordult, hogy a csak EU kártyával rendelkezőknek meg kellett előlegezniük a kórházi ellátás költségeit, ami külföldön jelentős összeg is lehet.

 

Sokan nem tudják, de például a fel nem használt síbérletre is külön biztosítás köthető. Így, ha az utazó az első nap balesetet szenved, és utána nem tud síelni, akkor arányosan visszakaphatja a bérlete árát. Hasonlóképpen lehet a sífelszerelésre is biztosítást kötni lopás vagy rongálódás esetére.

 

Az EU kártya tehát nem egyenlő az utasbiztosítással! Amennyiben utasbiztosításra van szüksége, használja online díjkalkulátorunkat, vagy kérjen kollégáinktól segítséget ügyfélszolgálatunkon (+36 1 585 8888), és kösse meg az Ön számára legjobb utasbiztosítását percek alatt.

 

 

Utasbiztosítás kalkulátor

Hasonlítsa össze a webszervízzel rendelkező, így azonnali fedezetet nyújtó biztosítók utasbiztosítás ajánlatait, kösse meg az Önnek leginkább megfelelőt és utazzon gond nélkül.

pay-pass

Utasbiztosítás gyorsan,
4 egyszerű lépésben

Az utazás és az utazók alapadatainak megadása
Biztosítók ajánlatainak összehasonlítása
A megfelelő biztosítási ajánlat kiválasztása, a szerződés megkötéséhez szükséges további adatok megadása
Online díjfizetés és a biztosítási kötvény kiküldése e-mailben